+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

30.76

Четвер, 19 Травня 2022 11:05:18
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

30.76

новини на пульсі:

На українській станції в Антарктиді випав рекордний сніг

13 Грудня, 2021

Біля української антарктичної станції «Академік Вернадський» зареєстровано рекордну висоту снігового покриву за всю нинішню зимівку – 262 сантиметри. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Із 1 грудня, тобто коли в Антарктиді почалося літо, сніжить майже постійно, і за прогнозами метеорологів висота покриву може ще зрости.

«Звісно, така погода урізноманітнює життя не тільки полярників (бо треба добряче махати лопатою, щоб розчистити навіть основні ділянки), а й їхніх головних сусідів – пінгвінів. Ті гнізда, які розташовані на низовинах, повністю засипало снігом: з них стирчать тільки голови птахів, які продовжують висиджувати яйця. А от тим пінгвінам, які встигли зайняти найкращі місця на узвишшях, пощастило більше. Їх запорошило лише частково», – розповіли науковці.

Фахівці наголошують: хвилюватися за пінгвінів не варто, адже вони до цього пристосовані. Ці тварини можуть самі «відкопати» гнізда, роблячи тілом «труби» в снігу. Крім того, вони дуже прудкі. Зокрема, щоб пересуватися глибоким снігом, не йдуть, а лягають і ковзають черевом, розвиваючи швидкість до 6 км/годину.

«Але попри пристосованість і пінгвінів, і наших зимівників до таких погодних умов, бажаємо їм, щоб це снігове «наслання» нарешті завершилося, й на наш острів прийшло справжнє літо – хоч і антарктичне», – зазначають полярники.

 

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин