+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

30.76

Четвер, 19 Травня 2022 11:05:06
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

30.76

новини на пульсі:

Нацбанк уточнив валютні обмеження

10 Травня, 2022

Увечері 9 травня Офіційне Інтернет-представництво Національного банку України опублікувало постанову, згідно з якою з 10 травня 2022 року набере чинності низка змін, що стосуються питань операцій з валютами.

 

Операції НБУ з продажу та купівлі валюти

Відтепер щоденні безготівкові операції із купівлі-продажу валюти будуть проводитися виключно в доларах США. Тобто так, як і до повномасштабного вторгнення Росії. Операції здійснюватимуться на умовах “тодˮ (у звичайному режимі) і на умовах “томˮ (лише з метою задоволення потреб оборони).

Якщо упродовж 10 календарних днів до звернення в НБУ банк жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції, він матиме змогу проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

 

Розрахунки за кордоном

Розрахунки за допомогою карток, емітованих банками України за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій чи можливість сплати брокерських послуг тимчасово заборонені. Ці зміни спрямовані обмежити непродуктивний відплив капіталу та захистити резерви України.

Заборона не стосується оплати будь-яких інших товарів та послуг.

 

Транскордонні перекази

Інвесторам дозволено переказувати кошти за кордон, якщо вони будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення. Реалізація цієї норми сприятиме підвищенню зацікавленості нерезидентів у купівлі ОВДП за кошти, отримані від планових погашень та виплат доходу.

НБУ також дозволив здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів та унормував низку інших питань. Наприклад, дозволив громадянам продавати банківські метали як з постановою, так і без неї.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин