+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

Понеділок, 5 Грудня 2022 03:12:29

новини на пульсі:

«Пакунок малюка» – як скористатися послугою в умовах війни

07 Травня, 2022

Пакунок малюка – це грошова компенсація від держави одному із батьків новонародженої дитини, яку можна отримати протягом 30 днів після народження немовля. З першого січня 2022 року вона становить 6300 гривень. У цій статті піде мова про процедуру отримання компенсації та низку нововведень на період воєнного стану та один місяць після його завершення.

 

Які документи необхідні для отримання?

Для отримання “пакунку малюка” треба особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача грошової компенсації подати документи до виконавчого органу ЦНАП або сільради наступні документи:

  • Копія свідоцтва про народження дитини;
  • Довідка з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги “пакунок малюка”;
  • Заява.

 

У випадку, якщо свідоцтва немає, достатньо додати копію будь-якого документа,  що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним. У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі чи опікуни новонародженої дитини.

До війни діяли обмеження на використання коштів з “пакунку” – їх можна було використати виключно на дитячі товари. Нещодавно Кабмін ухвалив рішення щодо зняття цих обмежень, тобто кошти відтепер можна використовувати як завгодно.

Також ухваленим рішенням батькам надано можливість:

  • Перерахування коштів компенсації на будь-який рахунок, відритий в АТ КБ «ПриватБанк» (раніше треба було відкривати новий рахунок);
  • Сплачувати товари та послуги онлайн за кошти “пакунку малюка”, перераховувати компенсацію на інші рахунки та знімати готівку;
  • Зберігати кошти компенсації на рахунках понад 12 місяців з дня зарахування (раніше після закінчення цього терміну вони поверталися на рахунок Міністерства соціальної політики).

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин