+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.59

Понеділок, 15 Серпня 2022 12:08:30
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.59

новини на пульсі:

Поради від ВООЗ, які допоможуть вести здоровий спосіб життя

11 Червня, 2022

Дотримання здорового способу життя часто здається неймовірно складним завданням. Здається, що реклама та експерти навколо нас дають суперечливі поради. Однак насправді все дуже просто. Ось декілька практичних порад від Всесвітньої організації охорони здоров’я, які допоможуть вам підтримувати здоровий спосіб життя:

Їжте поєднання різних продуктів, включаючи фрукти, овочі, бобові, горіхи та цільні зерна. Дорослі повинні їсти не менше п’яти порцій (400 г) фруктів і овочів на день. Так зменшиться ризик недоїдання та неінфекційних захворювань (НІЗ), таких як діабет, серцеві захворювання, інсульт та рак.

Зменште споживання солі до 5 г на день, що еквівалентно приблизно одній чайній ложці. Також ви можете зменшити споживання цукру, обмеживши споживання солодких закусок, цукерок і солодких напоїв.

ВООЗ також рекомендує зменшити кількість насичених жирів до менш ніж 10% загального споживання енергії; зниження транс-жирів до менш ніж 1% загального споживання енергії; і заміна як насичених жирів, так і транс-жирів ненасиченими жирами.

Переважні ненасичені жири містяться в рибі, авокадо і горіхах, а також в соняшниковій, соєвій, рапсовій та оливковій олії; насичені жири містяться в жирному м’ясі, вершковому маслі, пальмовій і кокосовій олії, вершках, сирі, топленому маслі і салі; а транс-жири містяться в запеченій і смаженій їжі, а також у розфасованих закусках і продуктах, таких як заморожена піца, печиво, печиво, кулінарні олії та спреди.

Немає безпечного рівня для вживання алкоголю. Вживання алкоголю може призвести до проблем зі здоров’ям, таких як психічні та поведінкові розлади, включаючи алкогольну залежність, серйозніші розлади, такі як цироз печінки, деякі ракові та серцеві захворювання.

Не паліть. Тютюн вбиває не тільки безпосередніх курців, а й навіть некурців через вторинний вплив.

Будьте активними. Необхідний обсяг фізичної активності залежить від вашої вікової групи, але дорослі у віці від 18 до 64 років повинні займатися принаймні 150 хвилинами фізичної активності середньої інтенсивності протягом тижня.

Регулярно перевіряйте свій артеріальний тиск. Якщо у вас високий артеріальний тиск, зверніться за порадою до медичного працівника. Це важливо для профілактики та контролю гіпертонії.

Прикривайте рот, коли кашляєте або чхаєте. Хвороби, такі як грип, пневмонія та туберкульоз, передаються повітряно-крапельним шляхом. Якщо під час кашлю або чхання у вас немає серветки, прикрийте рот якомога сильніше згином (або внутрішньою стороною) ліктя.

Приймайте антибіотики тільки за призначенням. Антибіотики втрачають свою силу через неправильне та надмірне використання людьми та тваринами.

Регулярно проходьте медичні огляди. Регулярні огляди можуть допомогти виявити проблеми зі здоров’ям ще до їх початку. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб перевірити, які медичні послуги, обстеження та лікування доступні для вас.

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин