+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.59

Неділя, 14 Серпня 2022 11:08:51
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.59

новини на пульсі:

Що означає статус кандидата до ЄС

24 Червня, 2022

Перед тим, як кричати, що Європа від нас – це інший всесвіт, давайте розберемось, що означає статус Кандидата до ЄС.

По-перше, кандидат на членство в ЄС – це статус для держави, яка прагне стати повноцінним членом європейського об’єднання.

По-друге, ЄС – це єдиний механізм в якому діє єдиний ринок через стандартизовану систему законів у всіх країнах-членах союзу.

І, по-третє, це економічна складова. Країни ЄС формують спільну торгівлю та ринок збуту.

Окрім цього є окрема тема про «зону євро», яка наддає країнам-членам єдину валюту – Євро, що може бути як основною в країні, так і додатковою, на кшталт як в Польщі.

Більшість «диванних експертів» вважає, що після вступу до ЄС країна втрачає свою незалежність і суверенітет, але юридично кожна країна – окрема держава, в якій діють свої закони та влада.

Європейський союз – це співпраця країн на вирішення завдань разом, якщо говорити простими словами.

Що саме надає Україні статус Кандидата до вступу до Європейського Союзу?

1.Міжнародне співробітництво.

Перше, що розглянемо – міжнародне співтовариство. Євросоюз передусім ідеалізує в кожній країні, яка є його членом, стабільність, співпрацю та взаєморозуміння. Тому у своїй боротьбі, якщо в цьому буде потреба, у майбутньому ми не залишимось із супротивником наодинці.

І оскільки ЄС вже допомагає Україні долати перешкоду на шляху до щасливого майбуття у вигляді перемоги окупантів, то зі вступом до його складу в будь-кого, хто вирішить проявити агресію до нашої країни, просто не залишиться шансів.

Так, ми вже надзвичайно боремося за свободу, проте з членством ЄС перспектива нового конфлікту мінімізується.

2.Відбудова зруйнованих міст.

Багато європейських країн вже визвались допомогти розбитим містам у відновленні.

Ще одним питанням після нашої перемоги стане проблема відбудови. І навіть якщо країна-агресор ще матиме змогу зі своєю практично мертвою економікою виплачувати репарації Україні, то все одно процес відновлення для нас не буде таким простим.

Однак, з огляду на основні засади ЄС, однією з важливих переваг членства є ідея підтримки стабільності в країнах, що перебувають у кризових ситуаціях. У такому разі буде можливість разом шукати найбільш ефективні рішення для відновлення всього необхідного в Україні.

Окрім того, це допоможе розвитку потенціалу нашої Батьківщини та врегулювання кризових ситуацій. Це знову ж таки захищеність, проте з економічної точки зору.

3.Спільний ринок збуту.

Для відновлення та розвитку економіки в Україні необхідні прибутки.  У цьому допоможе спільний ринок збуту європейських країн – тобто Україні не доведеться довго шукати нові можливості для збуту певних товарів чи послуг.

Це може допомогти підвищити життєвий рівень людей та побудувати спільний європейський ринок. Крім того, у фінансовому плані для України це буде значно вигідніше, ніж раніше.

4.Посилення прав споживачів.

У разі спільного ринку збуту на полицях інших європейських країн і України з’являться нові товари. Це надасть одразу 2 переваги: збільшення вибору продуктів та посилення прав споживачів. Так, українським виробникам теж доведеться покращити якість своєї продукції, проте і ми отримаємо від цього переваги.

Окрім того, можна буде вимагати покращення певних умов, таких як, наприклад, якість доріг чи аеропортів.

5.Рух робочої сили.

Українці вже втратили забагато. У списку всього, що пішло від нас в один день – улюблена робота. Так, наразі це не те, про що хочеться думати найперше. Проте, в майбутньому вона знову стане важливою для кожного.

Завдяки вступу в ЄС українці зможуть претендувати на роботу у різних європейських країнах, поки Батьківщина відновлюватиме свої потужності та інфраструктуру.

І це далеко не всі переваги, які ми отримаємо після вступу до ЄС. Багато чого нам треба ще пройти – багато реформ у судовій сфері, екології, прав людини та інші. І найголовніше для нас будуть доступні інвестиції та гранти, які будуть доступні після завершення війни.

Європейська родина відчинила свої двері для України і ми маємо відповідати нормам і стандартам якісного та перспективного життя. Тож, найголовніше: пам’ятайте – Європа починається з нас.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин