+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.29

Вівторок, 9 Серпня 2022 07:08:39
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.29

новини на пульсі:

Що робити та куди звертатися родичам, якщо військовий зник безвісти або потрапив у полон?

24 Червня, 2022

Фахівці центру Безоплатної правової допомоги працюють, аби кожна людина мала можливість захистити свої права. Актуальною така допомога є під час війни.

На жаль, деякі з українських військових можуть потрапити в полон і необхідно знати, як правильно діяти близьким, аби якнайшвидше знайти та повернути додому пропавших, полонених військовослужбовців.

Центр Безоплатної правової допомоги зібрали інформацію для близьких пропавших чи полонених військовослужбовців про те, як діяти і куди звертатися.

Необхідний перелік дій щодо пошуку:

1.Звернутися безпосередньо до спеціальних організацій та установ, що займаються пошуком пропавших безвісті та обміном військовополонених:

2.Подати заяву до Національної поліції, спеціалізованої прокуратури. За кожним фактом зникнення, викрадення чи потрапляння в повний орган досудового розслідування розпочинається кримінальне провадження.

3.Звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

4.Вести щоденник пошуків. З першого дня зникнення розпочати вести щоденник, в якому записувати всю важливу інформацію:

  • підготуйте всю наявну інформацію про близького людини, яка опинилася у полоні або зникла без вісті;
  • записуйте інформацію про всі дії, що вчинялися для пошуку зниклої особи, яка пропала: прізвища, власні імена та контактні дані осіб, з якими здійснювалася комунікація; година та дата телефонних розмов; подання звернень з вказівкою на годину, дату та виконавців, відповідальних за їх розгляд; короткий зміст відповідей на такі звернення.

5.Самостійний пошук у ворожих групах та каналах. Моніторити ворожі Telegram-канали, соціальні мережі, на яких оккупанти публікують фото чи відео з полоненими.

Крім того, з 1 червня в Україні відкрили гарячу лінію для родичів військовополонених та безвісти пропавших військовослужбовців ЗСУ. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ.

Також Центр Безоплатної правової допомоги надає консультації, роз’яснення з правових питань та допомогу у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин