+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

29.25

EUR

30.77

Четвер, 30 Червня 2022 03:06:29
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

29.25

EUR

30.77

новини на пульсі:

Що ще відбулося у ВРУ цієї неділі, 22 травня

23 Травня, 2022

Окрім візиту президента Польщі Анджея Дуди та голосування за продовження воєнного стану і загальної мобілізації, у Верховній Раді вчора сталося ще декілька цікавих речей. Вчорашня діяльність та слова Президента України теж варті уваги.

 

Парламент

У парламентарів видався продуктивний день:

  • Україна вийшла з низки угод про увічнення пам’яті про героїзм народів СНД у ВВВ. Серед них договір про увічнення пам’яті про мужність та героїзм народів СНД у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років. Про це повідомляє сайт парламенту. Ініціативу підтримали 274 нардепи. Угода була підписана у 2011 році, при цьому сторони зобов’язалися зберігати та облаштовувати військові поховання та пам’ятники, а також продовжувати пошукові роботи та ховати загиблих військових із почестями;
  • Парламентарі схвалили розірвання ще двох договорів зі Співдружністю й одного – з Росією. Один з них – про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна та запобігання ухилень від сплати податків. У пояснювальній записці зазначено, що денонсація договору покликана захистити національні інтереси та нацбезпеку української держави;
  • В Україні заборонили ліки з Росії та Білорусі. За законопроєкт проголосували 299 нардепів. Мета проєкту Закону – обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території РФ або РБ, зменшення фінансової підтримки військової машини цих країн, стимулювання відмови від постачання товарів з цих країн в усьому світі;
  • ВРУ схвалила закон про заборону використання фашистських символів війни “Z” та “V” в Україні. “За” проголосували 313 нардепів;
  • Крім того, у Раді ухвалили закони про вихід України з угод із СНД у боротьбі з незаконною міграцією та про Спільний аграрний ринок.

 

Президент

Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді заявив, що Україною та Польщею буде спрощено перетин кордону. Він зазначив, що буде ухвалено відповідну двосторонню угоду.

Зеленський додав, що український та польський народи стали побратимами, а країни – сестрами.

“Ніхто так не впевнений у тому, що Україна є частиною Європи й має стати повноправним членом ЄС, як Польща. Ми однаково думаємо, віримо й захищаємо нашу свободу і незалежність. Дякую Анджею Дуді та всьому польському народу за все, що ви робите для України та українців.”

Президент підписав указ про присвоєння польському місту Жешув звання “Місто-рятівник”. В мирний час місто повнилося студентів з України. Під час війни прикордонне місто стало притулком для тисяч біженців з України. Жешув став першим містом, яке отримало таке звання.

 

Під час брифінгу Володимир Зеленський прокоментував петицію, яка набрала необхідні для розгляду президентом 25 000 голосів. Автор петиції закликав дозволити чоловікам від 18 до 60 років вільно перетинати кордон та переглянути порядок призову під час мобілізації, віддаючи пріоритет добровольцям. При цьому у петиції заявляється про порушення забороною законів України та норм міжнародних конвенцій.

«Я, напевно, не до кінця розумію, до кого ця петиція – до мене? А може, ця петиція має адресуватися батькам тих воїнів, які втратили цих людей через те, що вони захистили ціною свого життя Україну: ту чи іншу область, той чи інший регіон, те чи інше місто? Коли сьогодні від 50 до 100 людей можуть гинути у нас на найскладнішому напрямі Сходу нашої держави. Вони захищають нашу державу та нашу незалежність, про яку всі говорять у світі», – зауважив президент.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин