+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.53

Субота, 3 Грудня 2022 01:12:04
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.53

новини на пульсі:

Що святкуємо 9 листопада?

09 Листопада, 2021

За народними повір’ями, цього дня не слід ходити в гості, щоб не винести з дому щастя та удачу.

Що святкуємо 9 листопада?

Всеукраїнський день писемності та мови. Відзначається в державі із 1997 року, а 9-те листопада для затвердження свята обрали тому, що у цей день церква вшановує Нестора-Літописця.

Три цікавинки про рідну мову

  1. Перша згадка про українські слова датується аж 448 роком! Тоді історик з Візантії Пріск Панійський перебував на території сучасної України і у літописах вжив слова «страва» та «мед».
  2. Українська мова налічує до 1 мільйона слів. Цього висновку дійшли науковці Інституту української мови Національної академії наук. Проте вони наголосили, що такої цифри дійшли, додавши до офіційного числа слів у словниках ще говірки, авторські слова письменників, соціальні та професійні жаргони і тому подібне.
  3. Найбільше спільної лексики – 84% – українська має з білоруською мовою.

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Відзначають його із 2000 року. Саме завдяки аматорам у культурі сучасної України завжди є місце самобутності та історично сформованій атмосферності.

День Книги рекордів Гіннеса. Сьогодні ця книга має найбільший тираж із книг, захищених авторським правом. А створив її у 1951 році власник пивоварні, інженер Х’ю Бівер. Що цікаво, книга отримала назву його пивоварні.

Що сталося 9 листопада?

У 1938 році пройшла «Кришталева ніч» в Німеччині. Тоді нацисти почали арешти та масові атаки проти євреїв. Свою назву трагічний день отримав через биті вітрини закладів, що належали євреям. Чимало людей було заарештовано та вбито. До речі, саме на згадку про «Кришталеву ніч» і початок антисемітського руху 9 листопада впроваджено й Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму.

Іменинники цього дня – Нестор, Андрій, Олександр, Єлизавета.

А до кінця року залишається 52 дні. Або ж дві повні зарплатні, як ще жартують у соцмережах.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин