+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.73

Понеділок, 5 Грудня 2022 04:12:30
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.73

новини на пульсі:

Святкування середини літа: від минулого до сучасності

21 Червня, 2022

В День літнього сонцестояння – 21 червня сонце тішитиме нас тривалий час, тому цей день повинен бути максимально продуктивним.

Зазвичай літнє сонцестояння в Україні припадає на 21 червня кожного року. Виняток тільки для високосного року – тоді найдовший день на рік припадає на 20 число.

Наші предки в цей день відзначали День бога Купайла. Купало або Купайло – слов’янський міфологічний персонаж, пов’язаний зі святкуванням літнього сонцестояння. Згодом цей день поєднали із християнським святом Різдва Іоанна Предтечі 24 червня – Іван Купала.

Фото: кадр з фільму «Сонцестояння» (2019)

 

Історики відмічають, що після прийняття християнства свято Купайла із центрального язичницького дійства, пов’язаного з культом богів Неба і Сонця, перетворилося на молодіжну розвагу.

В цей день, за купальськими обрядами, обов’язковим атрибутом було купальське деревце, опудало Купала. Коли заходило сонце, розпалювали величезне багаття, біля якого співали пісні, водили хороводи. Ці ігрища відбувалися усю ніч.

Також, важливим у цей день були обряди та ворожба біля води – дівчата пускали вінки у воду. Раніше вірили, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка на ньому, то дівчина скоро вийде заміж, а якщо вінок крутиться на місці, то дівуватиме, якщо потоне, то заміж не вийде взагалі.

Фото: кадр з фільму «Сонцестояння» (2019)

 

В 2022 році свято літнього сонцестояння не втратило своєї популярності.

Зараз люди в усьому світі святкують найдовший день у році, але по різному.

В деяких країнах у вихідні дні проходить фестиваль на честь цього дня. А в Нью-Йорку щороку тисячі йогів з усього світу збираються на Таймс-сквер, аби відсвяткувати літнє сонцестояння безкоштовними заняттями йогою.

Дехто відзначає цей день традиційно – з багаттями, піснями, танцями, а молоді дівчата й зараз полюбляють плести та запускати віночки у воду.

Але можна й просто на честь свята влаштувати маленький пікнічок або бенкетик з друзями.

Також, дівчата можуть зробити гарну фотосесію біля води в автентичному стилі: з віночком та білою сорочкою або просто в гарному платті.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин