+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.382

Неділя, 26 Березня 2023 04:03:00
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.382

новини на пульсі:

“Свято наближається” – які подарунки українські хакери піднесли сусідам на 9 травня

10 Травня, 2022

Що треба дарувати людям на свята? Правильно – бажано дарувати те, чого в них немає. Українські кібервійська вчора на ділі довели, що знають цю прописну істину як ніхто інший. От і подарували своїм недружнім сусідам трохи правди, якої їм так останнім часом не вистачає. У нас її багато, нам не шкода. “Подарунки” присвячені масовим урочистим заходам з нагоди Дня перемоги у РФ.

 

Життя та страждання відеохостингу Rutube

Правилом хорошого тону є своєчасне привітання. Саме тому з самого ранку “ліг” підконтрольний російському уряду відеохостинг Rutube, який був одним із двох офіційних інтернет-ресурсів для трансляції параду 9 травня. Також Rutube за сумісництвом повинен був стати таким собі “імпортозаміщенням” на випадок, якщо в сучасній “демократичній” Росії приймуть “мудре” рішення додати до переліку “заборонених на території РФ екстремістських організацій” YouTube.

 

До речі, сайт досі перебуває в стані коми й навіть найоптимістичніші адміністратори офіційного Telegram-каналу не мають жодного уявлення про те, коли він прийде до тями після щирого українського привітання.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму офіційному Telegram-каналі практично в режимі реального часу коментує те, що відбувається, чим приносить радість своїм підписникам.

 

 

Іскрометні підколи українського міністра не залишилися непоміченими адміністрацією Rutube. Перебуваючи під враженням від Михайла Федорова зокрема і від “подарунку” загалом, маркетинговий відділ відеохостингу несподівано для всіх заговорив українською:

 

“Непрацюючий другу добу Rutube заговорив українською. Працюватимемо далі, поки Кремль не заговорить”, – прокоментував допис міністр цифрової трансформації.

Також ще вчора на сайті видання The Village з’явилася інформація нібито від джерел, близьких до керівництва відеохостингу про те, що в результаті хакерських дій був «повністю видалений код сайту», і тепер відеосервіс «не підлягає відновленню». Сьогодні технічний директор Rutube Андрій Литвинов цю інформацію спростував, але сервіс від цього жвавіше не став – кібератака вразила понад 75% інфраструктури та баз основної версії Rutube та 90% резервних копій та кластерів для відновлення баз даних. Тобто можна з упевненістю сказати, що в The Village були не такі й далекі від істини.

 

Правду почали транслювати й на російському телебаченні

Пунктуальні привітання не обмежилися одним сайтом, ранком вони досягли будинку кожного росіянина з телевізором. Замість звичної назви каналів користувачі телекомунікаційних послуг бачили напис «На ваших руках кров тисяч українців та сотень їхніх убитих дітей». Звучить, треба сказати, не зовсім святково, але така гірка правда, яку сусідам рано чи пізно доведеться прийняти. Під роздачу потрапили як кабельні, так і супутникові приймачі. Навіть інтернет-телебаченню (Smart-TV) не вдалося уникнути привітань.

 

Слідом за ТВ-провайдерами коректування внесли й в Яндекс.Телепрограма, змінивши назву передач:

 

Користувачі в ряді регіонів країни-агресора повідомили, що по телевізору «бігучим рядком» транслювали антивоєнні написи, у тому числі на дитячих телеканалах.

У прес-службі “Яндекса” пропагандистському виданню “Інтерфакс” повідомили, що на їхньому боці злому не було, оскільки дані для телепрограми, які оновлюються автоматично, вони отримують від єдиного з телебаченням постачальника. Мабуть, “Яндекс” наші кібервоїни залишили на потім.

 

Бунт на “Ленті”

Редактори Lenta.ru на честь свята влаштували невелику диверсію на сайті, вряди-годи додавши в новини трохи правди.

 

Відповідальними за цей, як вони самі висловилися, перформанс, виявилися керівник відділів сайту Єгор Поляков та редакторка Олександра Мірошникова.

 

“Ми відібрали близько 40-45 ключових новин, які російські ЗМІ почали замовчувати після початку війни, і розписали їх максимально докладно”, – цитують їхні слова ЗМІ.

 

Від імені редакції МІС ТБ висловлюємо надію на те, що пошук роботи, адвокатів та політичного притулку для цих двох сміливців увінчаються успіхом.

 

Ось якось так і пройшов День перемоги в російському сегменті Інтернету, переплюнувши за значущістю та викликаним інтересом усі лицемірні промови державних діячів та натужні паради. Правда завжди перемагає.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин