+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.525

Понеділок, 6 Лютого 2023 05:02:03
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.525

новини на пульсі:

Українців чекає реформа пасажирських автобусних перевезень

16 Січня, 2023

Кабінет Міністрів затвердив зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування. Як повідомили в Уряді, основна мета змін – полегшення доступу на ринок для нових перевізників, демонополізація ринку та підвищення рівня конкуренції між перевізниками.

«Фактично ми урівнюємо в праві працювати і надавати послуги людям всіх – і тих, хто роками господарював на маршрутах, і тих, хто донині міг тільки мріяти про право вийти на лінію. Завдяки цьому ми можемо отримати підвищення якості послуг. Бо лише на конкурентному ринку надавачі послуг змагаються за свого клієнта намагаючись підвищити якість послуги», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад, територій та Інфраструктури України Мустафа Найєм.

Внесено, зокрема, такі зміни:

скасовано можливість продовження строків дії дозволів на міжобласних маршрутах для перевізників, які вже працюють на лінії кілька років. Натомість запроваджені регулярні конкурси;

запроваджено подання документів для участі у конкурсі на міжобласних маршрутах в електронній замість паперової форми. Це покликано прибрати людський фактор і мінімізувати корупційні ризики;

запроваджено систему балів для оцінки перевізника на конкурсі. За порушення правил дорожнього руху, залежно від тяжкості, претендент втрачає кількість балів.

передбачено обов’язок для учасників усіх наступних конкурсів на маршрути збільшити кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – як мінімум 50 відсотків автобусів на міських маршрутах з січня 2023 року (до 70% з 2025 року) та до 20 відсотків на приміських.

Також передбачено заборону використовувати на маршрутах загального користування автобуси, перероблені з вантажних транспортних засобів.

Зміни, внесені в текст постанови щодо конкурсів на автобусні маршрути, вже набули чинності.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин