+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.488

Четвер, 23 Березня 2023 11:03:53
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.488

новини на пульсі:

Українцям розповіли, як не стати жертвами фейків

13 Березня, 2023

Як не стати жертвою фейкової інформації, розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Декілька порад, які допоможуть вберегтися від фейків і маніпуляцій

  • Звертайте увагу на заголовки. Якщо у заголовку використовуються декілька знаків оклику поспіль, кольорові позначення або штампи типу «100% інфа», «терміновий репост» тощо, то це все ознаки фейкових новин.
  • Оцінюйте емоційність подачі новини. Надмірно чуттєва забарвленість контенту може вказувати на фейк, адже завдання таких новин – «вимкнути» раціональне сприйняття читача.
  • Придивіться до URL-адреси й обов’язково перевіряйте назву ЗМІ. Для розкрутки чуток або фейків часто створюють копії відомих сторінок або сайтів.
  • Візьміть за правило ставитись до опублікованої інформації стримано та критично. Мета фейкових новин – змусити вас вірити без сумнівів.
  • З’ясовуйте першоджерело інформації. Переглядайте, які ще медіа в Україні чи світі оприлюднили це повідомлення. Відсутність посилань або джерел є очевидним сигналом того, що новина – фейк.
  • Перевіряйте повідомлення та заклики, які поширюються від імені влади на офіційних сторінках державних інституцій.
  • Обмежте кількість каналів, з яких споживаєте інформацію. Звертайтеся до перевірених медіа, які несуть відповідальність за оприлюднену інформацію.

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин