+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

30.76

Четвер, 19 Травня 2022 11:05:18
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

30.76

новини на пульсі:

Українського журналіста та блогера Анатолія Шарія взято під варту за підозрою у державній зраді (оновлено)

05 Травня, 2022

Сьогодні, 4 травня 2022 року, правоохоронні органи Іспанії затримали Анатолія Шарія. Про підозру було оголошено ще минулого року, але тільки зараз арешт став можливим. Як повідомляє СБУ, здійснилося це завдяки взаємодії служби безпеки, Офісу генпрокурора та міжнародних партнерів в результаті “багаторівневої спецоперації” українських правоохоронців.

“Це затримання – чергове свідчення того, що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним. Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах А. Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.”, – кажуть у прес-службі СБУ.

Анатолій Шарій підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111 (Державна зрада);
  • ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

 

Слідчі Служби Безпеки України переконані, що журналіст здійснював протиправну діяльність на шкоду нацбезпеці України та діяв на замовлення іноземних структур.

Наразі проводяться всі необідні слідчо-оперативні щодо доказу вини блогера в обвинувачених злочинах. Суд відбудеться в Україні, для цього готується процедура екстрадиції.

Нагадаємо, що Шарій є першим українським журналістом, який набув статусу біженця в країнах ЄС за останні роки. Він отримав цей статус у результаті переслідувань ще за часів президентства проросійського Віктора Януковича.

 

Доповнення: в ЗМІ з’явилась інформація про те, що Анатолій Шарій відпущений під підписку про невиїзд і повернеться до Барселони, де чекатиме на судове рішення про екстрадицію. Після цього в його Telegram-каналі з’явився багатозначний допис та фото, на якому його дружина Ольга Шарій тримає папугу.

Фото: Ольга Шарій (Telegram)

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин