+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

29.25

EUR

30.76

Субота, 25 Червня 2022 10:06:09
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

29.25

EUR

30.76

новини на пульсі:

В Україні «розвантажать» в’язниці та слідчі ізолятори

25 Листопада, 2021

Реформа пенітенціарної системи складається з чотирьох важливих напрямів – реформи законодавства, реформи інфраструктури, ресоціалізації засуджених та цифровізації. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька.

«Якщо ці законопроєкти будуть прийняті, ми отримаємо нову систему кримінальної юстиції. Зміняться і самі види покарань, і порядок їх відбування. Наприклад, щоб розвантажити слідчі ізолятори, ми відмовляємося від арешту як такого. Попереднє ув’язнення лишається, але ми вважаємо, що воно має бути більше регламентованим і дуже чітким – для того, щоб люди роками не сиділи у СІЗО в очікуванні суду. Робимо ставку на ресоціалізаційні процеси у в’язниці та виводимо на перший план такий вид покарання, як пробаційний нагляд», – зазначила Олена Висоцька.

Водночас вона наголосила, що розвантаження в’язниць не означає, що на волю вийдуть злочинці. Просто до людей, яким можна призначити пробаційний нагляд, не буде застосовуватися позбавлення волі.

З іншого боку, людям, які знаходяться за ґратами, Мін’юст планує забезпечити нормальні умови перебування. На це спрямована реформа в’язничної інфраструктури.

Ще одне джерело надходжень – продаж в’язниць. Наприклад, кошти від продажу Львівської колонії підуть на будівництво нового СІЗО на околиці Львова.

Важливою новацією покликана стати також розроблена Мін’юстом система мультирежимних зон. Це безпрецедентна практика для України, яка передбачає, що в одній в’язниці зможе бути кілька режимів.

Крім того, Мін’юст підготував декілька проєктів, спрямованих на ресоціалізацію засуджених.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин