+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.93

Середа, 30 Листопада 2022 08:11:44
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.93

новини на пульсі:

В Україні ухвалено законопроєкт проти цькування на роботі

16 Серпня, 2022

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №5748 про протидію мобінгу, тобто цькуванню співробітників на робочому місці. Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина, яка є одним з авторів законопроєкту.

На законодавчому рівні мобінг визначатиметься, зокрема, у таких формах:

  • економічний тиск – нерівна оплата праці, безпідставне позбавлення частини виплат (премій, бонусів тощо);
  • психологічний тиск – створення ворожої, образливої атмосфери, погрози, висміювання, наклепи, нерівномірний розподіл навантаження і завдань між працівниками;
  • створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери – ізоляція працівника від трудового колективу, включаючи зміну місцезнаходження робочого місця, незапрошення на зустрічі та наради, в яких він зазвичай бере участь, перенесення робочого місця в непристосовані для цього місця тощо.

 

Закон покликаний гарантувати працівникам правовий захист від цькування під час здійснення трудової діяльності, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок таких дій та/або бездіяльності.

«Наступний крок – ухвалити законопроєкт, який передбачає покарання за вчинення цькування на роботі. За ці дії мають бути жорсткі штрафи. Адже, як показує практика, мобінг може призвести не лише до психологічної напруженості чи депресії, а навіть до самогубства», – наголосила Юлія Гришина.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин