+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

29.25

EUR

30.76

Понеділок, 27 Червня 2022 11:06:52
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

29.25

EUR

30.76

новини на пульсі:

Верховна Рада актуалізувала трудове законодавство на період воєнного стану

20 Березня, 2022

Цього тижня Верховна Рада України ухвалила Закон України про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану (№7160), який, зокрема, захищає права найманих працівників на працю на безпечних територіях та отримання заробітної плати в період та після завершення режиму воєнного стану.

Для відвернення або ліквідації бойових дій, інших складних обставин передбачається можливість переведення працівника на іншу роботу без його згоди, якщо така робота не протипоказана йому за станом здоров’я.

У зв’язку з веденням бойових дій та загрозою для життя і здоров’я передбачається право працівника розірвати трудовий договір за власною ініціативою без попередження роботодавця у двотижневий строк.

Також Закон захищає громадян, що перебувають у відпустці у зв’язку вагітністю та пологами та відпустці по догляду за дитиною, від розірвання з ними трудового договору з ініціативи роботодавця на період дії воєнного стану.

Нові норми трудового законодавства України також передбачають утвердження прав громадян на отримання заробітної плати в умовах війни. Неможливість вчасно виплатити заробітну плату через бойові дії не звільняє роботодавця від обов’язку виплатити її. Водночас строк виплати зарплати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

Також Закон визначає можливість призупинення трудового договору, що водночас не призводить до припинення його дії чи розірвання. Зазначається, що відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин