+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

Середа, 30 Листопада 2022 09:11:27

новини на пульсі:

Як українцям отримати медичну допомогу за кордоном

31 Серпня, 2022

За даними ООН, від початку повномасштабної війни близько 6,7 млн українців виїхали до європейських країн – переважно у Польщу, Словаччину, Румунію, Німеччину, Чехію. Більшість країн Європи розробили спеціальні норми та провели заходи для спрощення надання медичної допомоги біженцям з України.

Польща надала українцям доступ до своєї медичної системи нарівні з громадянами країни.

Українці зі статусом тимчасового захисту в Словаччині можуть пройти безоплатно необхідне медичне обслуговування в обсязі, який визначається страховою VSZP. Це не тільки невідкладна допомога, а й консультації з лікарем загальної практики.

Оформивши тимчасовий захист та державне медичне страхування у Німеччині, українці отримують доступ до таких самих медичних послуг, що й громадяни країни. Поки українець не оформив медичну страховку, ним опікується центр прибуття місцевої влади (муніципалітету), який гарантує доступ до базових медичних послуг.

У Молдові деякі приватні заклади та лікарі-добровольці готові надати безоплатну допомогу українцям. Їхні контакти можна знайти на офіційному сайті допомоги українцям у Молдові www.dopomoga.gov.md

Якщо українцю потрібно викликати «швидку», він може звернутися за єдиним номером служби екстреної допомоги, який діє на території всього Європейського Союзу – 112.

Також у певних країнах можуть працювати інші номери, наприклад:

999 – номер швидкої медичної допомоги, дзвінки за яким приймає медичний диспетчер у Польщі;

155 – номер виклику невідкладної допомоги в Чехії та Словаччині;

903 – номер виклику екстреної допомоги в Молдові.

Більше вичерпної інформації про те, як і де українцям, які перебувають за кордоном, отримати безоплатну медичну допомогу, можна переглянути за посиланням: http://surl.li/cvtia

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин