14°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 50%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з глобальних проблем людства, зазначає головний лікар міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Тетяна Мухарська.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання. 

Актуальність проблеми подальшого поширення ВІЛ-інфекції не викликає будь-якого сумніву.

У Кам’янському станом на 1 грудня 2020 року на диспансерному обліку перебуває 1123 ВІЛ-позитивних, серед яких 378 хворих на СНІД. На обліку перебуває 27 дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів (вони перебувають на стадії підтвердження діагнозу).

За 11 місяців 2020 року у місті зареєстровано 128 нових випадків ВІЛ-інфекції. Із них у 60 випадках (46 %) встановлено парентеральний шлях зараження, пов'язаний з вживанням наркотиків, 53 випадки (41%) – статевий шлях зараження, вертикальний (діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів) – 15 випадків (11%).

Кожна людина має право знати свій ВІЛ-статус та дізнатися про ВІЛ/СНІД більше, про можливі ризики та шляхи запобігання інфікування. Це перший крок до профілактики, отримання медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.  

Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у місті надається в кабінеті «Довіра» Міського консультативно-діагностичного центру (просп. Аношкіна, 67, каб. 56; моб. тел. 0682298903), де можна пройти анонімне обстеження на ВІЛ/СНІД та отримати консультативну допомогу. Незважаючи на епідемію коронавірусу, кабінет працює у повному обсязі. Кожен охочий може отримати відповіді на всі запитання.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і пацієнту надається необхідне лікування, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя. Однак повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію неможливо, тому головною зброєю у боротьбі з поширенням вірусу є запобігання новим випадкам інфікування.  

СЛІД ПАМ'ЯТАТИ

Зараження можливе: при різних статевих контактах з інфікованою людиною, при переливанні інфікованої крові або її компонентів, при використанні нестерильних шприців, при будь-яких медичних маніпуляціях, пов’язаних з контактом із кров’ю, спермою, піхвовими виділеннями, при виношуванні плоду інфікованою матір’ю.

Зараження неможливе: при рукостисканнях, обіймах, поцілунках (якщо не відбувається поранення слизової оболонки ротової порожнини), в басейні, при користуванні загальною ванною, туалетом, при користуванні спільним рушником, посудом, при розмові, чханні, при потраплянні сліз, слини хворого на шкіру.

Ми живемо у світі, у якому існує вірус імунодефіциту людини. Нам необхідно зрозуміти, що проблема ВІЛ/СНІДу і його наслідків – це реальність сьогодення і безпосередньо стосується кожного, наголошують фахівці.

Останнє редагування Вівторок, 01 грудня 2020 11:42

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.