2°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 73%

Вітер: 17 km/h

USD 24.53   EUR 26.56
Новини 24

12 українців вирушать у ювілейну експедицію до Антарктиди

Визначено учасників річної 25-ї української антарктичної експедиції. Працювати на станції «Академік Вернадський» буде більше молодих науковців та науковиць. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Зимувальний загін ювілейної, 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) наполовину складатиметься з новачків, буде наймолодшим за всі роки, до нього – як і до попередньої команди – увійдуть дві жінки. Склад зимувальників конкурсна комісія визначила 20 січня.

Загін вирушить на станцію у березні 2020-го і працюватиме там впродовж року. У ньому традиційно буде 12 учасників – 7 науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку. Керівником експедиції обрано Юрія Отрубу, досвідченого фахівця Національного антарктичного центру МОН. Для нього це буде вже шоста зимівка на станції «Академік Вернадський».

«Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників – 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з тієї ж причини половина складу є «новачками», тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду. Водночас, друга частина експедиції – це досвідчені полярники», – пояснив очільник Національного антарктичного центру Євген Дикий.

У кожного з основних учасників є дублер – на випадок, якщо до відправки експедиції трапиться непередбачувана ситуація і хтось з основного складу буде змушений відмовитись від зимівлі.

На відібраних учасників чекає спеціальний кількаденний тренінг, де вони засвоюватимуть навички, потрібні для життя і роботи на станції.

Відбір у 25-ту УАЕ було оголошено торік. Податися на конкурс міг кожен охочий, загалом надійшло 88 заявок: 66 від чоловіків та 22 – від жінок. Сама процедура відбору мала кілька етапів: психологічне тестування, медогляд тощо.

Останнє редагування Вівторок, 21 січня 2020 08:50

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.