Parse error in downloaded data
USD 27.58   EUR 32.93
Новини 24

15 лютого – Міжнародний день онкохворої дитини

З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, хворої на рак. Ця дата відзначається організаціями, які входять до складу Міжнародної конфедерації батьків онкохворих дітей. Заходи з нагоди цього дня проводяться і в Україні.

Основна мета цієї дати – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя над страшною недугою – злоякісними пухлинами дитячого віку.

В Україні щорічно реєструється 800 – 1000 випадків злоякісних пухлин у дітей. У Дніпропетровській області, як і в Україні в цілому, рівень дитячої онкологічної захворюваності протягом останніх десяти років залишається стабільним. Показники захворюваності коливаються від 10,2 до 12,1 на 100 тисяч дітей.

За інформацією Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту, у 2020 році в Кам’янському захворіло 4 дітей до 14 років (у 2019 році – 2 дітей).

Дитячий рак – це не фатальний вирок: сучасна медицина здатна багато чого протиставити недузі. Рак – небезпечне, важке, але в даний час виліковне захворювання, якщо 30 років тому на Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання, правильно його лікувати. Так стверджують дитячі онкологи, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за життя маленьких онкологічних хворих. Але багато що в боротьбі за життя дітей, хворих на рак, залежить і від того, наскільки суспільство упевнене, що ця боротьба здатна принести успіх. Що чималі засоби, які потрібні для дитини, в переважній більшості випадків допоможуть перемогти хворобу.

Аби знизити ризик розвитку онкологічних захворювань у дітей, батькам слід:

- відмовитися від куріння або хоча б не курити в присутності дитини. У тютюновому димі містяться канцерогени, які надходять у кров при пасивному вдиханні тютюнового диму, провокуючи зростання пухлинних клітин в організмі;

- включити в дитячий раціон максимальну кількість фруктів, овочів та зернових. Кількість жирів має бути мінімальною, оскільки ожиріння у дітей може призводити до розвитку онкологічних хвороб;

- своєчасно лікувати вірусні інфекції та намагатися не допускати зараження дитини. Медики рекомендують робити щеплення проти тих хвороб, для яких імунізація є єдиним можливим методом профілактики;

- проводити регулярні профілактичні  медичні огляди дитини. Уточніть у вашого сімейного лікаря календарний план і обсяг профілактичних обстежень та своєчасно виконуйте його.

Кам’янська міська рада

Останнє редагування Понеділок, 15 лютого 2021 14:34

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.