-2°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 81%

Вітер: 18 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

16 листопада розпочався Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

Із 16 по 22 листопада проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, який має на меті підвищити обізнаність громадськості про проблему стійкості до протимікробних препаратів. Про це повідомила інструктор із санітарної освіти Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Юлія Дон.

Відкриття у 1945 році пеніциліну дало початок ери антибіотиків. Ці лікарські засоби дали змогу лікувати бактеріальні інфекційні захворювання та рятувати мільйони життів. Однак надмірне та нераціональне застосування антибіотиків, безрецептурний продаж, часте використання у сільському господарстві й ветеринарії, недостатня поінформованість призвели до нової загрози − резистентності (стійкості) до антибіотиків.

Резистентність до антибіотиків − це процес, при якому бактерії стають стійкими до протимікробних препаратів, мутують, з’являються нові їх штами. Стійкість до антибіотиків розвивається у бактерій, а не у людей чи тварин. Такі хвороби, як пневмонію, туберкульоз, венеричні захворювання чи харчові інфекції, лікувати стає важче.

Безвідповідальне вживання антибіотиків − головна причина резистентності у бактерій.

Щоб запобігти стійкості до антибіотиків, кожен із нас повинен дотримуватись простих правил:

− не займайтесь самолікуванням, приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря;

− не переривайте лікування, яке призначив лікар, проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще;

− не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому;

− не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не рекомендуйте їм лікарські засоби, які використовували самі.

Зміна поведінки кожного з нас також має включати заходи із запобігання поширенню інфекцій − вчасно робіть щеплення, мийте руки, дотримуйтесь безпечного сексу, належної гігієни харчування, уникайте тісного контакту з хворими, а в місцях масового скупчення людей носіть маску.

Дослідження та відкриття нових антибіотиків тривають, але кожен має усвідомити, що навіть у разі розробки препаратів нового покоління серйозна загроза стійкості буде зберігатися, якщо не змінити ставлення до використання антибіотиків.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.