26°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 58%

Вітер: 14 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

18 червня – День дільничного

18 червня відзначається День дільничного інспектора поліції. Свято запроваджено у 2004 році згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України. Професія дільничного вважається однією з найважливіших, адже на нього покладена чимала відповідальність за спокій та безпеку району і мешканців.

Юрій Кузьменко вже понад 15 років обіймає посаду старшого дільничного офіцера поліції Кам’янського відділу. Зазначає, що всі функції зводяться до однієї – допомоги громадянам.

«Звертаються з різного приводу: насильство в родині, конфлікти між сусідами. Вирішуємо ці проблеми, проводимо профілактичні бесіди», – розповідає Юрій Кузьменко.

Щоденна робоча зміна дільничного триває з восьмої ранку і до десятої вечора. За цей час, окрім розв’язання побутових конфліктів, дільничний здійснює контроль за стихійною торгівлею, а також колишніми ув’язненими, домашніми агресорами і тими, хто перебуває на обліку у психіатричній лікарні.

Також до дільничного часто звертаються з приводу порушення тиші. Є відповідна адміністративна стаття – 182. Першого разу йде попередження або невеликий штраф, якщо ж людина порушує і далі – звернення до суду.

Усі функції дільничного інспектора, зазначає поліцейський, неможливо порахувати. 

«Коли трапляється злочин, одним із перших на місці події з’являється дільничний. Адже він на своїй території знає, де можуть перебувати антисоціальні, раніше засуджені особи, а це часто дозволяє в найкоротший термін розкрити той чи інший злочин або правопорушення», – каже Юрій Кузьменко.

Із цим погоджується і дільничний офіцер Кам’янського відділу поліції Марина Богомол. Наголошує: спеціальність обирала за покликом душі.

«У першу чергу – для того, аби стежити за законністю, щоб усе було по справедливості. Обрала роботу дільничного, бо дуже люблю спілкуватися з населенням», – зазначає Марина Богомол.

Попри невеликий стаж роботи на посаді – трохи більше року – вона вже встигла розвіяти певні стереотипи. «Я виходжу на адресу, людина відчиняє двері та ставить перше запитання: де двометровий дільничний із широкими плечима? Кажу: ні, це я ваш дільничний, – розповідає Марина Богомол. – До дівчини-дільничного ставляться дуже добре, тобто я викликаю довіру, людина йде на контакт».

Найбільше дільничні співпрацюють із головами квартальних або вуличних комітетів.

«Дуже вдячна нашому дільничному, який за першим викликом приїжджає, якщо виникають проблеми між сусідами, родичами, – каже голова 5-го квартального комітету Ольга Салогуб.Траплялися й випадки з п’яними особами, коли доводилося викликати дільничного та з його допомогою вирішувати всі ці конфлікти».

Останнє редагування Четвер, 18 червня 2020 13:43

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.