7°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 88%

Вітер: 24 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

20 жовтня − Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Захворювання на рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. У зоні ризику − кожна жінка репродуктивного віку. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози – жінки.

Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік. В цілому щорічно це захворювання забирає життя майже 7,5 тис. жінок по всій країні.

За інформацією головного лікаря міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Тетяни Мухарської, у Кам’янському в 2019 році зареєстровано 112 випадків раку молочної залози, а показник захворюваності склав 49,2 на 100 тисяч населення. 

Протягом 9 місяців 2020 року в місті вперше виявлено 64 випадки (28,5 на 100 тисяч населення). При профілактичних оглядах виявлено 31,3% випадків, у занедбаній стадії – 25% (16,9% у 2019 році). У 2020 році від цієї патології померли 26 жінок (2019 рік – 51 жінка).

Для профілактики захворювання необхідно дотримуватись здорового способу життя. Куріння, вживання алкоголю, ожиріння та малорухливий спосіб життя є одними з основних факторів виникнення захворювання. Відмовтесь  від шкідливих звичок, носіть правильну білизну строго за розміром, уникайте стресів, надмірного перебування на сонці та механічних пошкоджень грудей.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування на ранніх стадіях у 95 % рак можна повністю вилікувати. Саме тому усім жінкам, старшим за 20 років, потрібно щомісяця проводити самообстеження молочних залоз, а при виявленні будь-яких змін − негайно звернутись до лікаря. Проходження планових профілактичних оглядів також дозволяє виявити захворювання на ранній стадії і вчасно розпочати лікування.

У Центрах первинної медико-санітарної допомоги сімейними лікарями проводиться комплекс медичних обстежень жінок (огляди-консультації, взяття під диспансерний нагляд). Для уточнення діагнозу лікар може призначити додаткові обстеження.

Також можна пройти обстеження на базі онкодиспансерного відділення КНП «Міська лікарня № 9»  за адресою: просп. Аношкіна,72. 

Фахівці наголошують, що єдиний метод боротьби з захворюванням на рак молочної залози − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами «спеціалістів» з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості лікування.

Камянська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.