-15°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 83%

Вітер: 9 km/h

USD 28.38   EUR 34.28
Новини 24

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Рак молочної залози  – одна з найважливіших проблем сучасної медицини. Щорічно у світі діагностується близько мільйона нових випадків цього захворювання, 15 тисяч із них – в нашій країні. За даними ВООЗ, вік 30% жінок, які померли від даного захворювання, становив менше 45 років. Згідно з Указом Президента України, щорічно 20 жовтня проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

За інформацією міського центру здоров’я та медицини спорту, за 9 місяців 2018 року у Кам’янському вперше виявлено 84 випадки злоякісних новоутворень, із них 1 у чоловіка, що склало захворюваність 36,4 на 100 тисяч населення. При  профілактичних оглядах виявляється значно менше половини всіх випадків – 33,3% , в занедбаній стадії виявлено 23,9%.

До факторів ризику виникнення раку молочної залози належать: вік понад 40 років, високий рівень естрогенів у крові, наявність родичів 1-ї лінії (мати, сестра, тітка, бабуся), які хворіли на рак молочної залози, прийом гормональних препаратів з метою контрацепції чи регуляції менструального циклу, замісної гормональної терапії під час менопаузи, перша вагітність у віці старше за 30 років, раніше перенесений рак яєчників чи молочної залози, контакт із джерелами радіації, мастопатія, відсутність вагітностей та пологів, аборти, ендокринні порушення (захворювання щитоподібної залози, ожиріння), ранній початок менструацій (до 12 років) чи пізній початок менопаузи, підвищене вживання жирної їжі.

Жінкам необхідно пам’ятати такі правила:

  • самообстеження молочних залоз необхідно проводити раз на місяць (через 2–3 дні після закінчення менструації, в менопаузі – у перший день кожного місяця);
  • своєчасно проходити профілактичний огляд (жінкам у віці від 20 до 40 років необхідно відвідувати мамолога з метою обстеження молочних залоз не рідше ніж раз на 2–3 роки, після 40 – щорічно) і спеціальну діагностичну процедуру – мамографію.

При виникненні підозри на появу новоутворення необхідно проконсультуватись у сімейного лікаря, свого лікаря-гінеколога чи звернутись для обстеження в онкодиспансерне відділення міської лікарні №9 за адресою: просп. Аношкіна,72.

Необхідно пам’ятати про дотримання здорового способу життя: раціональне харчування, нормалізацію ваги, відмову від куріння та надмірного вживання алкоголю, достатнє фізичне навантаження, а також тривале грудне вигодовування.

Джерело: Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.