15°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 67%

Вітер: 7 km/h

USD 27.83   EUR 33.73
Новини 24

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком

Всесвітній день боротьби з раком – дата, яка щорічно відзначається 4 лютого, проголошена Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC). Його основна мета – акцентувати увагу громадськості на цій глобальній проблемі, підвищити обізнаність населення про рак – одне з найнебезпечніших та поширених захворювань сучасної цивілізації, провідну причину смерті в усьому світі.

Як повідомили в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, у Кам'янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2020 році становила 359,7 чоловік на 100 тис. населення. Взято на облік 857 чоловік (у 2019 році – 418,8 на 100 тис. населення, взято на облік 948 чол.). На першому місці – рак молочної залози – 39,5; на другому – рак шкіри – 39,0; на третьому – рак легень – 36,5 ( у 2019 році – на першому місці рак шкіри – 56,3; на другому – рак молочної залози – 49,2; на третьому – рак легень – 35,9.). У занедбаному стані виявлено 15,3% (15,2% у 2019 році).

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров′я, більше 40% всіх випадків раку можливо попередити. Лікарі радять не забувати, що найкращим шляхом запобігання як онкологічним, так і іншим захворюванням є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, ожиріння, малорухливий спосіб життя, стреси, надмірне перебування на сонці є одними з основних факторів виникнення захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров′я докладає багато зусиль щодо лікування раку та інших захворювань. Ефективність лікування онкологічних захворювань удосконалюється з року в рік, медики ведуть пошук ліків, втілюють сучасне обладнання, можливо, із часом будуть розроблені вакцини проти усіх форм раку.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування на ранніх стадіях у багатьох випадках рак можна повністю вилікувати. Однією з провідних проблем онкологічної допомоги є значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення щодо онкозахворювань.

Фахівці зазначають: єдиний метод боротьби із захворюванням на рак − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами «спеціалістів» з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості лікування.

Пройти необхідне обстеження та отримати необхідну допомогу можна на базі онкодиспансерного відділення міської лікарні № 9 за адресою: просп. Аношкіна, 72. 

Бережіть себе та будьте здорові!

Кам’янська міська рада

Останнє редагування Четвер, 04 лютого 2021 10:54

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.