17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 39%

Вітер: 4 km/h

USD 27.89   EUR 33.59
Новини 24

85 років тому в Кам’янському відкрився професійний театр

8 жовтня 1935 року в будівлі колишньої Народної аудиторії підняв завісу Театр російської драми імені Хатаєвича – перший професійний стаціонарний театр міста. Про це повідомляє керівник літературно-драматургичної частини Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки Ірина Федорова.

До цього кам’янчани залюбки відвідували вистави місцевих драмгуртків та гастролі провідних театрів країни – МХАТу, Театру ім. Вс. Мейєрхольда, ГОСЕТу тощо. І ось нарешті у великого індустріального міста з’явився свій театр.

Цілком у дусі того суворого часу театру було присвоєне ім’я не письменника чи відомого театрального діяча, а керівника Дніпропетровського обкому КП(б)У Менделя Марковича Хатаєвича. У середині 30-х в області якраз буйно розквітав «культ особистості» цього регіонального вождя. Втім, уже в 1937 році Хатаєвич був заарештований, звинувачений у контрреволюційній діяльності та розстріляний, і його ім’я зникло з назви новоствореного театру.

Доля відвела першому професійному театру Кам’янського лише 14 років складного, але яскравого творчого життя. У театрі грали, ставили і оформляли спектаклі видатні актори, режисери, художники, які лишили по собі добру і світлу пам’ять.

А 8 жовтня 1935 року театр відкрився тогочасним театральним «хітом» – комедією  Миколи Погодіна «Аристократи». П’єса розповідала про в’язнів – будівельників Біломорканалу. Аристократи з її назви – це  дві групи ув’язнених, які відмовлялися «перековуватися»: одні – колишні  кримінальники, інші – колишні інтелігенти. Текст п’єси насичений каламбурами, блатним жаргоном, дотепними жартами і різними атракціонами. Поставив її в Кам’янському художній керівник театру Петро Кастальський, в головній ролі Кості-капітана глядачі побачили артиста Є. Двінича, а в ролі чекіста Громова – П. Алексеєва.

У рецензії на прем’єру в газеті «Дзержинець» журналіст стримано писав, що «незважаючи на ряд труднощів, типових для новоствореного театру, все ж контакт з глядачем був, і контакт непоганий». Тож  гучні перемоги, визнання і популярність до Кам’янського театру російської драми прийшли трохи згодом.

Останнє редагування Четвер, 08 жовтня 2020 15:29

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.