5°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 78%

Вітер: 18 km/h

USD 28.58   EUR 33.93
Новини 24

Активісти вимагають перейменувати область у Січеславську

Громадські діячі Дніпра звернулися до Президента щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську. Електронну петицію з даного питання вже підтримали 125 жителів міста. Про це повідомляє Інформатор.

Кандидат історичних наук, директор Інституту історії Дніпра Олег Репан розповів, що Дніпропетровська область має всі об'єктивні історичні причини стати Січеславською. Більш того, така назва може стати вигідною в плані туризму і залучити відвідувачів до історичних музеїв міста.

На території сучасної області раніше розташовувалося кілька січей, вона була серцем Війська Запорізького. Більше того, сучасна система поселень створена саме за моделлю Січі. Ці аспекти стануть ключовими в перейменуванні, зазначив Олег Репан.

Іван Дремлюга, голова Дніпропетровського товариства політув'язнених та репресованих, додав, що назва «Січ» мала закріпитися за областю ще в часи Української національної революції. Також він розповів, що назва «Дніпропетровська» повинна піти в небуття у рамках декомунізації.

На даний момент петиція про перейменування області набрала лише 125 голосів з необхідних 25 тисяч.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.