18°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 22%

Вітер: 16 km/h

USD 27.28   EUR 29.73
Новини 24

Акція «Шевченко в пам’яті народній» пройшла у музеї Кам’янського

З нагоди прийдешніх Шевченківських днів у музеї історії Кам’янського відбулася культурно-просвітницька акція «Шевченко в пам’яті народній».

На захід було запрошено учнів технічного ліцею і студентів центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів.

Присутні переглянули фільм «Ген свободи», присвячений українській та світовій монументальній шевченкіані.

У вступному слові директор музею Наталія Буланова зазначила, що Шевченко близький і дорогий кожному українцеві, адже став справжнім батьком нації.

«День народження Шевченка за своїм значенням рівний найбільшим державним святам – Дню Незалежності, Дню Прапора, Дню захисника України», – наголосив у своєму виступі секретар міської ради Олександр Залевський.

У фондах музею зберігається чимало експонатів, присвячених Шевченкові. Наталія Буланова ознайомила з ними присутніх у ході спеціальної презентації.

Особливе місце у музеї займає рушник із текстом «Заповіту» та зображеннями могили Кобзаря, вишитий неписьменною карнаухівчанкою Веклою Пиріг. Цей витвір показує, як образ Шевченка відбився у свідомості простого народу.

Одне з недавніх музейних надбань – рідкісна нині літографія з портретом Шевченка авторства його внучатого племінника, відомого художника Фотія Красицького.

Не оминули увагою й прекрасно ілюстрований «Другий Кобзар» кам’янського видавництва «Андрій», презентований буквально напередодні в Києві, і журнал міської чоловічої гімназії з описом Шевченківського свята 1918 року.

На завершення зустрічі виступив заслужений художник України, почесний громадянин міста Гарнік Хачатрян – автор пам’ятника Шевченку в Кам’янському. Він розповів цікаві факти з історії створення монумента.

Ескізний проєкт пам’ятника був створений іще в 1995–1996 роках, але довгий час не реалізовувався через різні перепони. У 1999 році Гарнік Хачатрян брав участь у Днях культури Дніпропетровщини в Києві. Тодішній Прем’єр-міністр Валерій Пустовойтенко у розмові зі скульптором висловив здивування, що у Дніпродзержинську немає пам’ятника Шевченкові. До бесіди якраз долучився міський голова Василь Швець. Він запевнив, що пам’ятник буде.

Цікаво, що серед варіантів розміщення монумента розглядалося і встановлення його перед кінотеатром імені Шевченка. Зрештою пам’ятник було споруджено на площі біля театру та відкрито у 2000 році, під час відзначення 250-річчя міста, Президентом України Леонідом Кучмою та Президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим.

Останнє редагування П'ятниця, 06 березня 2020 14:34

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.