25°C

Кам’янське

Мінлива Грози

Вологість: 54%

Вітер: 7 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

Американець побив рекорд із занурення в Маріанську западину та знайшов на дні пакетик

Американський дослідник Віктор Весково встановив новий рекорд із занурення на дно Маріанського жолоба – 10 927 метрів. Це на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Крім фауни на дні зафіксували також поліетиленове сміття. Про це повідомляє «ВВС».

За чотири години дослідження він виявив, зокрема, кілька видів невідомих науці істот, а також пакет і обгортки від цукерок. Істот перевірятимуть на вміст мікропластику. Під час попередніх занурень, зазначає видання, таких знахідок не було.

Дослідник став третьою людиною, якій вдалося дістатися найбільших океанських глибин. Першим це у 1960 році зробили лейтенант ВМС США Дон Волш та швейцарський інженер Жак Піккар.

Віктор Весково – приватний підприємець. Його експедиція називається «П’ять глибин» та призначена для дослідження найбільших глибин у п’яти океанах.

Батискаф для занурення виготовила компанія «Triton Submarines». Глибина Маріанського жолобу становить 11 кілометрів.

ВВС навело результати доповіді організацій Ocean Conservancy та McKinsey Center for Business and Environment від 2015 року: згідно з нею, 60% всього пластикового сміття в океани викидають у Філіппінах, Китаї, В’єтнамі, Індонезії та Таїланді.

Джерело: «Хмарочос»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.