28°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 27%

Вітер: 13 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Безвізовому режиму з ЄС виповнилося два роки

Два роки тому, у 2017-му, цього дня для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом. Про це нагадує «Укрінформ».

Про лібералізацію візового режиму між Україною та Європейським Союзом почали говорити ще від початку президентства Віктора Ющенка. Зі свого боку Україна скасувала візи для громадян ЄС з 1 вересня 2005 року.

У 2007 році між Україною та Європейським Союзом була підписана Угода про реадмісію, тобто примусове повернення мігрантів, що нелегально потрапили до ЄС з України. Натомість для певних категорій українських громадян візовий режим був спрощений.

2010 року у Брюсселі був ухвалений План дій щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС – список реформ, які має здійснити Київ для запровадження нових правил перетину кордону із європейськими країнами. Тоді ж українська влада взяла на себе зобов’язання провести ці реформи.

Лише в 2015 році Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх критеріїв Плану дій щодо візової лібералізації та схвалила шостий і остаточний Звіт, відзначивши успішне виконання Україною всіх необхідних критеріїв для візової лібералізації.

Проте Україні знадобилося ще два роки, аби візова лібералізація для її громадян стала реальністю. У квітні 2017 року Європейський парламент 521 голосом «за» підтримав надання безвізу Україні, а посли держав-членів Європейського Союзу підтримали це рішення. Потім було голосування Ради міністрів закордонних справ ЄС та підписання цього Рішення президентом Європарламенту та представником головуючої країни (тоді це була Мальта). Зрештою, 11 червня 2017 року безвіз для українців почав працювати.

З початку запровадження безвізового режиму понад 2,5 млн громадян України скористалися спрощеним порядком поїздок до Європи.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.