26°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 58%

Вітер: 14 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

Будівлі театру Кам’янського виповнюється 120 років

Цьогоріч будівлі Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки виповниться 120 років. У 1900 році це була Народна аудиторія. Звідки взялася ця назва, розповідає керівник літературно-драматургічної частини театру Ірина Федорова.

На рубежі ХІХ–ХХ століть будівництво народних аудиторій (народних домів) було дуже поширеним явищем у Російській імперії. Це було пов’язано з боротьбою із пияцтвом та алкоголізмом, які набули в той час масштабів епідемії. Усвідомивши, що головна причина пияцтва полягає в низькому рівні духовно-морального життя народу, держава і громадянське суспільство об’єднали зусилля і розробили комплексну систему освіти і виховання народу в дусі тверезості й благочестя. Для впровадження такої програми були створені державно-громадські організації – Попечительства про народну тверезість. Одночасно ввели казенну винну монополію.

Одним із наслідків діяльності цих утворень стало зведення в багатьох містах приміщень, в яких робітник, простий селянин або різночинець могли з користю провести вільний час та відпочити душею за читанням книги, слухаючи музику, насолоджуючись грою артистів.

Загалом по всій країні було збудовано 137 таких спеціалізованих будинків, своєрідних передвісників майбутніх Палаців культури і клубів. Наприклад, у Харківській губернії було 8 народних домів, в Катеринославській – 7, у Київській – 6. Народні доми або аудиторії були побудовані в малих містах і робочих селищах.

«Одним із них стала Кам’янська Народна аудиторія. Ініціатором зведення цієї будівлі став директор-розпорядник Дніпровського металургійного заводу Ігнатій Ігнатович Ясюкович, за що всі прихильники театрального мистецтва в нашому місті йому і понині вдячні», – зазначає Ірина Федорова.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.