1°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 61%

Вітер: 8 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Чи варто навесні білити дерева?

Здавалося, що з побілкою дерев вапном усе зрозуміло – це застаріла практика, від якої давно треба відмовитись. Але, як виявляється, усе дещо складніше.

Блогер Артем Албул на своєму каналі «Клятий Раціоналіст» розповів про побілку дерев. Зокрема, він наголосив, що це не суто радянська практика.

За межами СРСР дерева покривали вапном також в Туреччині, Бельгії і США. У книзі міністерства сільського господарства США 1888 року автор сумнівається в необхідності такої процедури. Окрім висловлення естетичних переконань, на кшталт: «Це виглядає потворно та схоже на кладовище», він зазначає, що побілка стає ефективною, тільки якщо до складу суміші додати миш’як.

Артем наводить ряд досліджень: наприклад, у 1940 році побілка вберегла від цикад дерева апельсину. Але при цьому до складу суміші додали цинк та білкові сполуки. Висновки статті від 2010 року сповіщають про невисоку ефективність побілки для захисту яблуневих дерев від гусені. Ще раніше дослідження показує, що побілка захищає дерева від інфікування псевдомонадами, але лише при використанні сіміші, що містить сполуки міді.

Цікаво, що українське законодавство взагалі забороняє використання побілки в громадських просторах. Йдеться як про дерева, так і про бордюри.

Побілка не захищає дерева від радіальних тріщин стовбура, які виникають від перегріву. Як відомо, білий колір відбиває сонячні промені, але побілка не довговічна, а кількість її шарів змивається дощем. Інша альтернатива – огортання стовбурів спеціальним папером.

Загальний висновок про доцільність побілки зробити складно, певні дерева вона дійсно захищає, решту – ні. Усе залежить від кожного окремого виду дерев і складу вапняної суміші, підсумовують у відео.

«Хмарочос»

Останнє редагування П'ятниця, 13 березня 2020 11:12

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.