Parse error in downloaded data
USD 27.18   EUR 32.93
Новини 24

Де в Кам’янському пройти анонімне обстеження на ВІЛ-інфекцію?

16 травня відзначається Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу. Cиндром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

ВІЛ та СНІД – одна з сучасних проблем суспільства. Масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і становлять реальну загрозу соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Зараження можливе: при різних статевих контактах з інфікованою людиною, переливанні інфікованої крові або її компонентів, використанні нестерильних шприців, при будь-яких медичних маніпуляціях, пов’язаних з контактом із кров’ю, спермою, піхвовими виділеннями, при виношуванні плоду інфікованою матір’ю.

Зараження не можливе: при рукостисканнях, обіймах, поцілунках (якщо не відбувається поранення слизової оболонки ротової порожнини), в басейні, при користуванні загальною ванною, туалетом, спільним рушником, посудом, при розмові, чханні, потраплянні сліз або слини хворого на шкіру.

За інформацією міського медичного центру здоров’я та медицини спорту, у Кам’янському станом на 1 квітня на диспансерному обліку перебуває 1095 ВІЛ-позитивних, серед яких 375 хворих на СНІД.

Протягом 2020 року в місті зареєстровано 139 нових випадків ВІЛ-інфекції. Із них у 61 випадках (45 %) встановлено парентеральний шлях зараження, пов'язаний з вживанням наркотиків, 59 випадки (43,7%) – статевий шлях зараження, вертикальний (діти, які народжені від ВІЛ-позитивних матерів і перебувають на стадії підтвердження діагнозу) – 15 випадків (11,1%).

За перший квартал 2021 року виявлено 56 нових випадків ВІЛ-інфекції. Із них у 55 % встановлено статевий шлях зараження, парентеральний шлях зараження, пов'язаний з вживанням наркотиків, становить 40%, вертикальний – 5%.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя. Однак повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію неможливо, тому головною зброєю у боротьбі з поширенням вірусу є запобігання новим випадкам інфікування.

Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у місті надається в кабінетах «Довіра»:

- Міський консультативно-діагностичний центр (просп. Аношкіна, 67, каб. 56; моб. тел. 068 229 89 03),
Міська лікарня №1 (вул. Коваленка, 1, каб. 4; моб. тел. 068 779 59 96),
- Міська поліклініка №6 (просп. Аношкіна, 11, каб. 27).

У кабінетах «Довіра» можна пройти анонімне обстеження на ВІЛ/СНІД та отримати консультативну допомогу. Незважаючи на епідемію коронавірусу COVID-19, кабінети працюють у повному обсязі. Кожен охочий може отримати відповіді на всі запитання.

 

Останнє редагування П'ятниця, 14 травня 2021 14:39

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.