30°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 29%

Вітер: 19 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

День донора провели в Кам’янському

У міській лікарні швидкої медичної допомоги провели День донора. Небайдужі мешканці міста здали кров, аби допомогти тим, хто її потребує.

День донора тут проводиться кожні два місяці. Юлія Зубко, лікар-лаборант центру плазмофорезу станції переливання крові Кам’янського, а окрім цього ще й почесний донор, розповіла про важливість донорства. Зокрема, вона зазначила, що найбільш рідкісною є кров четвертої негативної групи. Але кожна група – потрібна.

Поділитися частинкою себе може кожен. Для цього потрібно бути повнолітнім, не мати протипоказань до здачі крові, важити не менше від 55 кілограмів, а також взяти із собою оригінал паспорта та ідентифікаційний код.

Уся процедура займає близько години. Але перед нею донору робиться обов’язковий загальний аналіз крові. Якщо всі показники в нормі, людину направляють до терапевта на огляд та вимірювання артеріального тиску. Якщо все в нормі, донор здає кров.

Завідувачка гінекологічного відділення лікарні Олена Тернавська теж здає кров – уже не вперше, адже з практики знає про потребу крові у відділеннях. Як розповіла лікар, напередодні здачі крові не можна вживати жирної їжі, алкоголю, необхідно обмежити фізичні навантаження. У жінок за останні дні перед донорством не повинно бути місячних. За один раз здається 450 мілілітрів крові.

Лікарі закликають усіх не бути байдужими і ставати донорами, адже це може врятувати чиєсь життя.

Останнє редагування Четвер, 30 січня 2020 14:39

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.