9°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 43%

Вітер: 9 km/h

USD 27.58   EUR 29.98
Новини 24

Для убезпечення дітей від інвалідності в Кам’янському запроваджують систему раннього втручання

Втрутитися у проблему раніше, ніж вона втрутиться в життя сім’ї – такий принцип системи раннього втручання. Вона орієнтовна на дітей до чотирьох років, які мають ризик порушення розвитку. Допомагають нормалізувати життя всієї родини фахівці різного профілю. Серед пілотних регіонів, де запроваджують послугу, – і Дніпропетровщина.

Про це стало відомо в облдержадміністрації під час засідання регіональної консультативної ради щодо реалізації проєкту.

«Раннє втручання – це система допомоги дітям раннього віку з порушеннями розвитку, а також дітям, які знаходяться у групі ризику. Головна мета – якомога раніше виявити та діагностувати недуг. При цьому раннє втручання орієнтоване не тільки на реабілітацію дитини, а й на збереження родини, формування відповідального батьківства», – наголосила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай. 

Тепер діти до 4 років, які мають порушення в розвитку, інвалідність чи ризик їх виникнення, отримуватимуть комплексну допомогу. За оцінками експертів, її наразі потребують майже 250 тис. маленьких українців. Діти та батьки можуть розраховувати на підтримку фахівців різного профілю: від реабілітолога і психолога до логопеда й невропатолога. Обіцяє не стояти осторонь і громадськість.

«Уже є розпорядження Кабміну, яке дає «зелене світло» командам підтримки. У Дніпропетровській області їх працює сім – у Дніпрі, Кам’янському, Нікополі та Кривому Розі. Послугою раннього втручання користуються майже 200 сімей. Практика доводить, якщо дитину вчасно взяти під контроль фахівців,  вона може уникнути інвалідності», – акцентувала голова ГО «Ангел дитинства» Наталія Алексєєва.

Проєкт масштабується на всю Україну. Крім Дніпропетровщини, його втілюють у Харківській, Львівській, Закарпатській, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській та Одеській областях.

На Дніпропетровщині проєкт пілотуватиметься до 2021 року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.