27°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 59%

Вітер: 7 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Дніпропетровщина придбає унікальну машину-амфібію

«Truxor» – це шведська багатофункціональна самохідна установка класу амфібія. Вона коштуватиме обласному бюджету майже 3 млн грн. Втім, за словами заступника голови облради Мгера Куюмчяна, придбання цієї техніки має сприяти позбавленню від підтоплень жителів Діївки та Сухачівки:

«На цих територіях дуже багато плавнів та заток. Їх глибина у 1991 році становила 5 метрів, сьогодні – 1 метр. Через це люди страждають, адже у їхніх підвалах стоїть вода. На сесії облради ми розширили сферу діяльності КП «Лабораторія якості життя», яке розпоряджатиметься технікою, аби ефективніше проводити роботи по розчищенню».

Нова машина-амфібія має декілька важливих переваг. Це її невеликий розмір та вага при багатофункціональності. Вона уможливлює доступ до таких місць, які зазвичай недоступні для людей або важких сухопутних машин. Особливо – для ведення робіт на озерах, каналах, заболочених територіях і в прибережних районах. Низький тиск на ґрунт і плавучість машини забезпечують унікальні можливості для роботи в природоохоронних зонах.

Окрім розчищення водойм, важливою функцією амфібії є зрізання очерету. На сьогодні в області підлягає знищенню 36 000 га цієї рослини-паразиту.

«За придбання цієї техніки проголосували депутати облради на останній сесії. Ми діємо у рамках «Дніпропетровської обласної комплексної програми екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016–2025 роки». Вирішення проблем підтоплень, замулювань та заростання прибережних територій входять до завдань цієї стратегії, як і забезпечення необхідним для цього обладнанням», – зазначив голова облради Гліб Пригунов.

Дніпропетровська обласна рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.