20°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 61%

Вітер: 8 km/h

USD 26.88   EUR 30.43
Новини 24

До Євросоюзу можуть вступити шість балканських країн

Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер у неділю заявив, що членами ЄС у 2025 році можуть стати усі шість балканських країн, а не тільки Сербія та Чорногорія. Із такою заявою він виступив в Албанії під час свого туру Західними Балканами, повідомляє «Європейська правда».

6 лютого Єврокомісія схвалила довгоочікувану стратегію щодо Західних Балкан, спрямовану на те, щоб надати нового імпульсу інтеграції в ЄС і прискорити «домашню роботу», яку повинні виконати шість країн для вступу в блок.

2025 рік згадується таким чином: «Стратегія пояснює кроки, які Чорногорія і Сербія повинні зробити для завершення процесу приєднання в 2025 році; в той час як інші можуть наздогнати їх, Чорногорія і Сербія є єдиними країнами, з якими ведуться переговори про приєднання».

Проте в албанській столиці Юнкер дав інше тлумачення, заявивши, що 2025 рік може стати і датою вступу інших балканських країн, а не тільки лідерів на шляху до членства.

«Попри те, що ми читаємо всюди, комісія і я не сказали, що Сербія та Чорногорія обов'язково будуть членами ЄС у 2025 році. Дата 2025 року є відкритою для всіх країн-кандидатів», – зазначив Юнкер. – І в тій мірі, в якій країна-кандидат на той час, раніше чи пізніше відповідатиме всім критеріям членства, ми будемо діяти таким чином, щоб її зусилля були визнані ЄС».

Із балканських країн кандидатами на вступ до ЄС є Албанія, Македонія, Сербія і Чорногорія, причому із Сербією (з 2014 року) та Чорногорією (з 2012 року) вже йдуть переговори про вступ. Боснія і Герцеговина чекає надання їй статусу кандидата з лютого 2016 року.

Албанія, Боснія, Косово, Македонія, Чорногорія та Сербія, які сподіваються вступити в Євросоюз, в останні роки відчували, що їхні шанси щодо членства зменшуються, оскільки політики блоку, які зіткнулися зі зростанням євроскептицизму, кризою в єврозоні 2009-2013 років та процесом Brexit, здавалося, втратили інтерес до них.

Однак зростання російського впливу, міграційної кризи в регіоні та прагнення ЄС зміцнити європейську інтеграцію після «брексіту» надають Балканам нові можливості.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.