17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 65%

Вітер: 11 km/h

USD 27.74   EUR 33.63
Новини 24

До музею Кам’янського надійшли нові експонати

Нещодавно художня колекція Музею історії міста Кам’янське поповнилась цінними експонатами – естампами, що являють собою відтиски  авторських матриць видатної української художниці Софії Караффи-Корбут (1924-1996).

Це стало результатом багаторічної співпраці Кам’янського музею зі Львівським музеєм історії релігії. У фондах останнього зберігаються гравійовані форми, створені  художницею. Виготовлення відтисків з цих форм здійснили спеціалісти Української академії друку за допомогою заслуженого діяча мистецтв України Ореста Скопа. Переважна більшість творів – це ілюстрації до творів Лесі Українки й Тараса Шевченка, що незабаром будуть представлені на виставці.

Софія Караффа-Корбут за 40 років творчої діяльності проілюструвала понад 60 книг української і світової літератури, які вийшли загальним накладом більше семи мільйонів екземплярів. Цикл її ілюстрацій до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» визнаний шедевром національного графічного мистецтва. Майже 100 ліногравюр, створених нею за мотивами творів Т. Шевченка, зберігаються у Шевченківському національному заповіднику в Каневі. У 1968 році «Кобзар», ілюстрований гравюрами Софії Караффи-Корбут, отримав Гран-прі на Всесвітній виставці в Канаді.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах:
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCStVHmqifHPFtolgPR6DAGg 
Facebook: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/ 
Instagram: https://www.instagram.com/trk_mis/?hl=ru%E2%80%8B 
Telegram: https://t.me/trk_mis 

Останнє редагування Четвер, 22 квітня 2021 13:12

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.