27°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 54%

Вітер: 8 km/h

USD 27.23   EUR 30.83
Новини 24

Експерти назвали причини зміцнення гривні

Стрімкому зміцненню гривні, яке спостерігається в останні тижні, сприяє кон’юнктура на зовнішніх ринках. Таку думку висловили експерти, опитані виданням «Апостроф».

За словами головного експерта ради Національного банку України (НБУ) Віталія Шапрана, кон’юнктура на ринках залізорудної сировини, сталевого прокату і більшості зернових культур, які традиційно складають значну частину вітчизняного експорту, що забезпечує валютні надходження в країну, розгорнулася в бік України.

«По-друге, крім певного фактора сезонності, за останні півроку вкладення нерезидентів в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) збільшилися на 55 млрд грн (приблизно $2,1 млрд)», – сказав експерт.

Він додав, що приплив коштів нерезидентів на ринок ОВДП пов’язаний з високим рівнем прибутковості по облігаціях у нацвалюті – за деякими паперами близько 20% річних.

У свою чергу, старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб зазначив, що довгостроковий тренд на зміцнення гривні почався ще в лютому, «хоча він не означає постійного зниження курсу долара – за цей час були періоди різної тривалості, коли американська валюта дорожчала».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.