21°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 73%

Вітер: 11 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

Європейський банк планує інвестувати в електрички Дніпропетровщини

Європейський інвестиційний банк планує запровадити проєкт з модернізації пасажирських перевезень. Пілотними регіонами стануть Дніпропетровська та Запорізька області. Інвестиції підуть на оновлення застарілого рухомого складу.

Зараз важливо створити ефективний механізм, який дозволить всім зацікавленим сторонам працювати злагоджено і результативно, сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко під час робочої зустрічі з представниками банку.

«Забезпечити людям комфортні поїздки залізничним транспортом – наша спільна мета, – зазначив очільник області. – Найперше потрібно залучати інвестиції на придбання нових вагонів. Особливо актуальним є оновлення рухомого складу по маршруту Дніпро-Кривий Ріг. Загалом наша співпраця з Європейським інвестиційним банком доводить, що Дніпропетровщина – одна з лідерів інфраструктурних проєктів в Україні».

Розглядаються два сценарії модернізації регіональних перевезень. Перший передбачає 120 млн євро інвестицій. Кошти – на оновлtння рухомого складу електропоїздів без його розширення. Це означає, що пасажиромісткість не зміниться.

Оптимальний варіант – пріоритетне інвестування у розмірі 150 млн євро. Цього вистачить на збільшення парку нових потягів та розширення напрямів руху. При цьому старі вагони пропонують списати. Натомість придбати два десятки сучасних.

«Ми маємо ресурси та досвід для подібних проєктів, – запевнив старший економіст департаменту транспорту Європейського інвестбанку Іштван Хайнцінгер. – І також зацікавлені забезпечувати пасажирські перевезення на комфортному рівні».

Розглядають перехід на модель фінансування перевезень, яка успішно працює у багатьох країнах Європи.  Це коли  кошти виділяються не урядом, а місцевими бюджетами.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.