5°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 93%

Вітер: 10 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

Газорозподільна організація зобов’язана власним коштом встановлювати індивідуальні лічильники споживачам, – Верховний Суд

Велика Палата Верховного Суду України висловилася щодо встановлення споживачам природного газу індивідуальних лічильників за рахунок газорозподільної організації. Про це повідомляється на сайті Верховного Суду.

У документі зазначено: обов’язок встановити індивідуальні прилади обліку природного газу, що дозволяють визначати обсяги споживання газу кожним окремим споживачем, який належить до категорії «населення», покладено на газорозподільні організації. Такі споживачі не зобов’язані вишукувати джерела фінансування вказаних приладів обліку та робіт з їх встановлення, оскільки відповідні кошти уже закладені в тариф на оплату спожитого газу.

Раніше фізичні особи звернулися до суду з позовом до ПАТ «Криворіжгаз» про визнання права на забезпечення та встановлення індивідуальних газових лічильників у квартирах кожного з позивачів за рахунок «Криворіжгазу». Вони також просили визнати, що пропозиція ПАТ «Криворіжгаз» про встановлення загального вузла обліку природного газу та зняття його показань шляхом укладення відповідного договору суперечить вимогам Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Встановлено, що позивачі приєдналися до типового договору постачання природного газу на невизначений строк, адже щомісячно споживають газ та щомісячно сплачують рахунки за це. У встановлених тарифах на газопостачання  були передбачені витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу.

«Криворіжгаз» зобов’язаний надавати оплачені позивачами послуги, у тому числі – встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, де газ використовується тільки для приготування їжі.

Суд дійшов висновку, що відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, порушує їх права як споживачів. Саме суб’єкт господарювання – газорозподільна організація – зобов’язаний встановлювати лічильники газу для населення, та лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт, і покладання такого обов’язку на споживачів неправомірне.

З повним текстом постанови Верховного Суду можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77910919.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.