2°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 37%

Вітер: 14 km/h

USD 28.08   EUR 30.93
Новини 24

Гендерна рівність для українських жінок

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект, щодо надання українським жінкам права працювати на будь-яких роботах, незалежно від складності та шкідливості. Про це йдеться на офіційному сайті МОЗ України.

 В першу чергу новий наказ позбавляє чинності попередній від 29 грудня 1993 року «Про затвердження Переліку важких робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок». По-друге, в Україні буде нівельовано гендерну нерівність, чого вимагають міжнародні зобов’язання.

Варто відзначити, що у нормативному документі 1993 року було визначено 450 видів робіт на які заборонено працевлаштовувати жінок. Це роботи пов’язані із будівельною, монтажною, ремонтною, видобувною та металургійною діяльністю. Також до переліку потрапили професії у галузях хімічного, харчового та поліграфічного виробництв, залізничного, морського, річкового транспорту, сільського господарства тощо.

Нині наказ вже підписано в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун. Наразі документ знаходиться на погодженні у Національній академії медичних наук, Міністерствах соцполітики та енерговугілля, а також у профспілках. Тільки після усіх затверджень, нормативний документ буде зареєстровано у Міністерстві юстиції, після чого його оприлюднять і він набуде чинності.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.