29°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 26%

Вітер: 13 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Головний санлікар роз’яснив, чому маска краща за респіратор

У Міністерстві охорони здоров’я рекомендують українцям не заходити в громадські заклади без захисної маски. Про це на брифінгу наголосив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє «Укрінформ».

«Стосовно масочного режиму. Так, ми розуміємо, що маска не захищає людину, це не засіб індивідуального захисту. В той же час ми рекомендуємо і наполягаємо без маски не заходити в громадські заклади – магазини, аптеки та інші робочі місця. Тому що всіх вас ми розглядаємо як потенційних хворих. Коли є маска на обличчі, то виділення збудника, виділення біологічного матеріалу зменшується, і не досягає 1,5 метра, а може виділятися не більше ніж на 10–15 см... Тому маску ми рекомендуємо одягати саме з цією метою», – сказав Ляшко.

За його словами, респіратори з клапанами видиху захищають тільки людину, але не виконують функцію захисту інших людей від вас. Він додав, що клапан видиху дозволяє досить швидко та якісно однонаправленим потоком виділятися великій кількості повітряного потоку, який може містити збудника інфекційної хвороби.

У світі станом на ранок 2 квітня зафіксовано 936 237 випадків коронавірусної інфекції СОVID-19, при цьому 47 249 осіб померло, одужало 194 583 людини. В Україні зафіксовано 804 випадки коронавірусної хвороби.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.