35°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 22%

Вітер: 6 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

Із 1 січня стипендії всіх навчальних закладів не оподатковуються

Про це повідомили в Головному управлінні Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області.

Законом України від 23 листопада 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до статті 165 Податкового кодексу України.

Зокрема, з 1 січня 2019 року не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії, а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище, ніж сума, визначена в Податковому кодексі України. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час нарахування (виплати) за визначеною ставкою.

У 2019 році ця гранична сума становитиме 2 690 грн (дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим, ніж 2 690 грн, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором – 1,5 %.

Таким чином, з 1 січня 2019 року всі навчальні заклади (а не лише бюджетні), які виплачують стипендії, враховують зазначені зміни.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.