12°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 80%

Вітер: 18 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Із 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим

З 2021 року суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання для випускників шкіл – стане більше обов’язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності. Це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич 26 квітня під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.

«Ми запроваджуємо з 2021 року дворівневий іспит з української мови: це буде базовий рівень – українська мова як державна – і поглиблене вивчення – українська мова і література. Також з 2021-го ми плануємо запровадити обов’язкове ЗНО з математики. Воно також буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що математика відіграє особливе значення у когнітивному розвитку дітей, тому її вивчення є надзвичайно важливим.

«Базові навички з математики необхідні кожній людині – вона розвиває логічне та абстрактне мислення. А це навички, які потрібні усім людям, і дедалі більше країн роблять зовнішній іспит з математики обов’язковим для всіх дітей після завершення школи», – зазначила Міністр.

Третім обов’язковим предметом буде історія України або англійська мова на вибір.

«Тобто ми зараз серйозно готуємося до посилення з 2021 року як вивчення математики, так і англійської мови. Ці предмети є надзвичайно важливими для людини, яка хоче бути конкурентною в сучасному світі», – зауважила Лілія Гриневич.

Таким чином, 2021 року випускники шкіл обов’язково складатимуть ЗНО з: української  мови – 1 рівень, або з української мови і літератури – 2 рівень; математики – 1 або 2 рівень на вибір; історії України або англійської мови на вибір.

Також вони зможуть за бажання складати додаткові предмети за вибором.

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.