22°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 56%

Вітер: 21 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Кам’янчан вкотре закликають не палити листя

Управління екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради нагадує, що чинним законодавством категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території дворів, підприємств, установ, організацій і населених пунктів (за винятком використання спеціальних установок за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря).

Спалюючи рослинність, її залишки або тверді побутові відходи, ви погіршуєте стан атмосферного повітря. Під час горіння вивільняються небезпечні канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі чадний газ, важкі метали та одну з найотруйніших для організму речовин – діоксин. Із тліючого листя та бадилля виділяється бензапірен, що здатен викликати у людей ракові захворювання. Також у сухому листі згорають зимуючі корисні комахи.

З опалим листям зазвичай горить і безліч сміття, що посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при спалюванні поліетиленового пакету в повітря викидається понад 70 різноманітних органічних та неорганічних сполук.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є й інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.

Відповідаючи на запитання: «А що ж робити із зібраним листям?», можна сказати, що найбільш «дружнім» стосовно довкілля є компостування опалої листви. Також законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення.

Останнє редагування Середа, 24 жовтня 2018 14:46

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.