8°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 70%

Вітер: 18 km/h

USD 28.63   EUR 34.08
Новини 24

Кам’янчан закликають голосувати безпечно та відповідально

25 жовтня кожен небайдужий громадянин долучиться до місцевих виборів. Цього разу волевиявлення проходитиме з урахуванням карантинних вимог, проте на сам процес отримання бюлетенів і голосування на дільницях це не вплинуло.

Більше про особливості виборчого процесу 2020 року у період пандемії розповіла голова Кам’янської міської територіальної виборчої комісії Кам’янського району Ганна Торішня.

Протиепідемічні вимоги диктують свої правила перебування громади на виборчих дільницях. Перше – це захисні засоби для самих працівників дільниць. Друге – обов’язково бути в масці, мати особисту ручку, бо на дільниці їх не видаватимуть, й пройти перевірку на вході. 

«На кожній виборчій дільниці члени комісії будуть на вході здійснювати температурний скринінг. Прошу наших виборців поставитися з розумінням до можливих невеликих черг, тому що це насамперед спрямовано на безпеку самих виборців. Якщо в людини буде виявлено ознаки респіраторної хвороби, підвищення температури, то її буде перенаправлено в окрему кабінку для голосування та до окремої скриньки», – пояснює голова територіальної виборчої комісії.

Коли ж людина перебуває на самоізоляції, проте діагноз «COVID-19» у неї не підтверджено, вона може у масці прийти та проголосувати на виборчій дільниці: в окремій зоні – якщо є температура, або у загальній – якщо немає. У разі, коли діагностовано коронавірус, людина голосує лише вдома.

«Якщо у виборця є підтверджений діагноз «COVID-19», і він знаходиться на лікуванні на дому, він може передати через будь-кого із знайомих, сусідів, друзів заяву з медичною довідкою (тому що в даному разі видається медична довідка), і він буде включений до списку голосування на дому», – зазначає Ганна Торішня.

За підтримки міської влади Кам’янського, розповідає голова виборчої комісії, ті працівники, які виїжджатимуть до хворих на коронавірус, забезпечені захисними костюмами.

«Тут потрібно відмітити і подякувати нашій міській владі, вони дійсно зробили дуже великий крок назустріч виборчій комісії. Вони забезпечили всіх членів дільничних виборчих комісій медичними масками, санітайзерами, безконтактними термометрами, костюмами, які дуже дорого коштують: один костюм для того, щоб організувати один виїзд для голосування на дому, коштує понад 1000 гривень, а його потрібно змінювати після кожного хворого», – наголошує голова тервиборчкому.

Обов’язково буде здійснено виїзд і до окремого списку тих людей, які за станом здоров’я вже не перші вибори голосують на дому, а також до тих, хто тимчасово нерухомий через травму чи з інших причин. Таким особам важливо заздалегідь повідомити про це свою виборчу дільницю, передавши туди відповідну заяву.

Такі заяви будуть прийматися до 8-ї години вечора п’ятниці. До заяви необхідно додати оригінал медичної довідки з печаткою сімейного лікаря та штампом лікарні. Це є підставою для включення виборця у список голосування на дому.

Нагадала голова виборчої комісії і про дотримання законодавства на виборах. За її словами, вже надходили повідомлення, що в місті плануються факти примусу виборців віддати свій голос за певного кандидата, сфотографувати бюлетень, відправити певній особі та отримати за це грошову винагороду. За це передбачена кримінальна відповідальність, яку несе перш за все сам виборець.

Фотографування бюлетеня, зазначає Ганна Торішня, трактується як умисне порушення таємниці голосування і передбачає кримінальну відповідальність: до двох років обмеження волі, до трьох років ув’язнення або від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів штрафу.

«Коли вам пропонують або змушують робити фото виборчого бюлетеня, ви в першу чергу повинні задуматися: а чи настільки потрібна мені ця винагорода, щоб настільки ризикувати своєю волею та долею», – каже голова тервиборчкому.

Нагадаємо, що виборчі дільниці працюватимуть 25 жовтня із 8:00 до 20:00. Враховуйте те, що через температурний скринінг можуть бути невеличкі затримки на вході, не беріть із собою дітей, щоб не наражати їх на небезпеку, і пам’ятайте основні правила голосування – вони залишилися незмінними.

Ілюстрації – з YouTube-каналу «ЦВК: просвіта»

Останнє редагування Четвер, 22 жовтня 2020 16:46

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.