2°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 63%

Вітер: 25 km/h

USD 28.53   EUR 31.58
Новини 24

Кам’янчан закликають не спалювати листя

Цьогорічна осінь радує теплою та сухою погодою. Разом з тим зростає ризик виникнення пожеж, пов’язаних зі спалюванням трави, сухостою, опалого листя. Це стало справжнім лихом як для Кам’янського, так і для області в цілому, наголошують в управлінні екології та природних ресурсів міської ради.

Деякі мешканці вважають своїм обов’язком підпалити суху траву чи листя на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень, лісопарках, у смугах відводу автодоріг. В управлінні нагадують, що чинним законодавством категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території дворів, підприємств, установ, організацій і населених пунктів – за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок за умови дотримання вимог з охорони атмосферного повітря.

Спалюючи рослинність, її залишки або тверді побутові відходи, ви погіршуєте стан атмосферного повітря. Під час горіння вивільняються небезпечні канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі чадний газ, важкі метали та одну з найотруйніших для організму речовин – діоксин. Із тліючого листя і бадилля виділяється бензапірен, здатний викликати у людей ракові захворювання. Також у сухому листі згорають корисні комахи, такі, як сонечка. Їх здобич – попелиці – лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Тож, спалюючи листя восени, ми створюємо умови для розвитку шкідників навесні.

Спалювання рослинних решток тягне за собою і додаткову проблему: з опалим листям горить і безліч сміття, що посилює забруднення атмосфери. Як приклад, при спалюванні поліетиленового пакета в повітря викидається понад 70 різноманітних органічних та неорганічних сполук. Прикро, що найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей, вплив диму на яких особливо небезпечний.

Що ж робити з опалим листям? Найбільш «дружнім» стосовно довкілля є компостування листя. А законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення. Враховуючи це, управління екології та природних ресурсів міськради наголошує: самовільно випалювати суху природну рослинність або її залишки на території міста неприпустимо. Також недопустимі засмічення територій побутовими та будівельними відходами, викидання, вивантаження сміття в невстановленому місці, його спалювання. Пам’ятаймо, що стан навколишнього природного середовища цілком і повністю залежить від нас з вами.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.