12°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 89%

Вітер: 4 km/h

USD 26.93   EUR 30.08
Новини 24

Кам’янчан закликають не виходити на тонку кригу

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янської міської ради нагадує: тонка крига – небезпечна! Щоб зберегти своє здоров’я чи навіть врятувати життя, слід пам’ятати правила безпеки.

Перш ніж ступити на кригу, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не меншій, ніж 15 см; масове катання – 25 см; для переправи вантажного автомобіля – 35–55 см, трактора – 40–60 см.

Виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках). Якщо на лід виходите першим, необхідно розглянути, чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела.

Робити лунки для риболовлі варто робити на безпечній відстані одне від одного.

Обов’язково майте при собі  міцну мотузку завдовжки 15–20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем – на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся. Не  виходьте на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних, куди йдете.

Перші кроки треба робити, не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5–6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Слід остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом – усього 3 см.

Не можна збиратися на льоду великими групами в одному місці.

Категорично забороняється вживати до та під час перебування на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

Що робити, якщо ви провалилися в холодну воду:

- не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання, не кричіть, якщо поруч нікого немає – ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою;

- розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину;

- спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, та повільно повзіть до берега.

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Служба порятунку «101» закликає громадян утримуватись від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил власної безпеки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.