30°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 42%

Вітер: 9 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Кам’янчан закликають займатися оздоровчим бігом

У Кам’янському доброю традицією стало проведення легкоатлетичних пробігів та кросів, за підтримки та участі міського голови Андрія Білоусова. На жаль, цьогоріч через карантинні обмеження багато спортсменів та просто містян не мали можливості займатися спортом, – зазначають у міській раді.

Поступове послаблення карантинних обмежень надає змогу займатися спортом не лише вдома, але й у скверах, лісопарках, парках, майданчиках, прибережних зонах, де немає скупчення людей. Управління молоді та спорту міської ради та комунальний заклад «Міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» закликають кам’янчан активніше долучатися до занять спортом, зокрема бігом, та надають відповідні рекомендації.

На сьогодні найдоступнішим видом рухової активності для більшості населення є оздоровчий біг. Багато людей веде малорухливий спосіб життя. Вони ходять пішки, як правило, від автобусної зупинки чи автостоянки до свого закладу праці, або магазину чи кафетерію. А в теперішній час карантину усі дії, що пов’язані з рухливістю, обмежені. Але кожна людина, яка має бажання, може займатися оздоровчим бігом. Завдяки природності і простоті рухів, можливостям проводити тренування практично в будь-яких умовах і в процесі занять домагатися значного розширення функціональних можливостей, біг в останні роки став масовим захопленням у багатьох країнах світу. Щоб не травмувати м’язи, не нанести шкоди своєму організму, краще розпочати свої тренування з оздоровчої ходьби, яку надалі замінити на біг.

Бігом слід займатися систематично, оптимально чергувати фізичні навантаження і відпочинок. Також правильно дозувати навантаження з урахуванням віку, статі, стану здоров’я, індивідуальних особливостей. Оптимально використовувати природні фактори: сонце, повітря, воду. Починайте з правильного дихання. Це значить дихати вільно, глибоко, вдих і видих робити через ніс. При правильному диханні покращується обмін речовин і кровообіг в організмі. Займатися оздоровчим бігом можна вранці натщесерце або ввечері.

Біг сприяє нейтралізації трьох основних факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань: підвищеного вмісту холестерину в крові, гіпертонії та надваги. Вчені вважають, що регулярні заняття бігом сповільнюють процес старіння на 1–20 років. За допомогою бігу психологічний стрес «вибивається» фізичним, відбувається емоційна розрядка, яка так потрібна людям у наш час. Доведено, що біг підсилює імунітет, попереджає розвиток атеросклерозу й пухлинних захворювань. Заняття повільним бігом потрібно будувати розумно, їх тривалість нарощувати поступово, стежити щоб під час і після пробіжки було гарне самопочуття, хотілося б ще бігти, а після бігу важливо цілком відновитися. «Ні в якому разі не слід займатися через силу. Біг має бути задоволенням, а не тяжкою працею. Так що слідкуйте за пульсом, бігайте і не хворійте», – наголошують в управлінні молоді та спорту.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.